Hakkımızda

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir anaokuluyuz.

 • MEB müfredatı temele alınmakla birlikte kazanımların veriliş biçimini oyuna dönüştürürüz, bu oyunlar sadece sınıf ortamında oynanmaz sosyal yaşam atölyesinde, bahçede, semtte, müzede, restaurantta, gezide… ve daha pek çok yerde tam da sosyal hayatın içinde yaşarız.
 • Eğitim ve programları standardize edilmiş hep masa başında ve tek bir sınıf içerisinde sunmayız, farklı atölyeler içerisinde oyun odaklı keyifli etkinliklere ve hayatla ilgili kalıcı kazanımlara odaklanırız.
 • Atölyeler şeklinde eğitimler gerçekleştiririz. Dolayısıyla günün büyük bir bölümünü bahçede, sosyal yaşam bulvarında, eğitim içeriklerine göre düzenlenmiş atölyelerde, doğa, sanat ve tasarım ile iç içe geçiririz. Tek bir mekanda tek tip öğrenme yöntemlerinden kaçınırız.
 • Öğrenme Hayal Evi Anaokulu öğrencileri için bir merak, bir serüven ve bir keyiftir. Bolca müzik dinleriz, estetik zevklerimizi geliştirir, temel felsefi söyleşiler de yaparız, yaratıcı drama yöntemini bolca kullanarak hikaye de canlandırırız.
 • Okulumuzda çocukları sahne performansına ve sahne arkasında da kaygıya iten gösterilerden kaçınılır. Çocuklarımız sınıflarında çıkardıkları ürünleri sergiler veya biriktirdikleri sunumları kendileri istediklerinde sunarlar. Hayal Evi Anaokulu nda açık sınıf uygulamaları yapılır ve bireysel portfolyo sunumları ile de öğrendiklerini paylaşma ve bildiklerini aktarmaktan keyif alma, takdir görme duyguları pekişmiş olur.
 • Hayal gücünü bastırmak, öğrenmeyi kalıba sokmak yerine hayale yönelen, yaratıcılığı pekiştiren düşünme etkinlikleri gerçekleştirmeye çalışırız.
 • Çocuklarımız için fırsat ortamı oluştur ve çocuklara mutlaka fırsat verir, kendi yapabilen, sorumluluk alabilen bireyler olmaları için teşvik ederiz. Bizim için korunaklı ve izole bir yaşam sunmaktan çok, hayat ve güçlükleri ile de tanışmak, sorunlar ile başa çıkabilme becerisini de geliştirmek önemlidir.
 • Dünyada sayılı okulun uyguladığı MONTESSORİ, WALDROF, REGGİO EMİLİA, HİGH SCOPE Yaklaşımlarının bir arada bulunduğu yeniliğe açık ve geliştirilebilir bir sistem olan EKLEKTİK EĞİTİM Modeli sunarız. Kazanımlara özgü eğitim içeriklerini harmanlar, öğrenci ve sınıf gerekliliklerine uygun olarak şekillendiririz.
 • Eğitim sistemimiz ve düşünce yapımız itibariyle çocuğa bir birey olarak saygı göstererek, düşüncelerini rahatça ifade edebilecekleri bir ortam hazırlıyoruz. Onların bireysel, fiziksel ve bilişsel gelişimine önem veriyor ve etkinliklerimizi bu doğrultuda şekillendiriyoruz. Karakter eğitimini ön plana alarak mizaçlarını bozmadan iyi bir birey olma konusunda yardımcı oluyor hayatın en önemli ilk 6 yaş döneminde onlar için en doğru eğitimi sunmaya çalışıyoruz.
 • Okul öncesi kurumların en büyük eksiği duyuşsal öğrenme üzerinedir. Ağırlıklı bilişsel (temel kavramları, sayıları, şekilleri bilme gibi) ya da psikomotor öğrenme (koordinasyon çalışmaları gibi) etkinlikleri sunulur. Hayal Evi Anaokulu nda duyuşsal öğrenmeye (kararlılık, özgünlük, duyarlılık, saygı, benimseme, sevme gibi duyguların öğrenimine) ayrı bir önem gösterilmektedir.
 • Okulumuzun fiziki yapısı ve bulunduğu çevre itibariyle Bandırma şartlarında ilk olma özelliğine sahibiz. 3 katlı villa şartları, geniş sınıflar ve geniş bahçe imkânımız vardır. Villamız, konumu itibariyle çocuklarımızın rahatça vakit geçirebilecekleri yeşil alanı vardır ve bu trafiğe kapalı alanda çocuklarımız ile özgürce oyunlar oynayabiliyor, doğayı keyifle keşfedebiliyoruz.
 • Bahçemizde bulunan köpeğimiz ÇAKIL çocuklarımıza hayvan sevgisini kazandırmak ve kendisini sevdirmek için okulumuzda hazır olarak beklemektedir =)
 • AİLE DANIŞMANLIĞI, PEDAGOJİK DANIŞMANLIK, OYUN TERAPİSİ, MASAL TERAPİSİ , RESİM ANALİZİ, GELİŞİM TESTLERİ (DENVER II, AGTE, METROPOLİTAN, FROSTİG, FRANKFURTER, CATTELL 2A-3A, GESELL, PEABODY,BENDER GESTALT, PORTEUS) eğitimleri olan uzman kadromuz vardır.
 • “VELİ GELİŞİM SEMİNERLERİ “ ile ; velilerimizin de Eğitimine önem vererek onların da gelişimini destekliyor, okul ve aile etkileşimini daima sıcak tutarak çocuklarımızı hep birlikte topluma hazırlıyoruz. Bu yüzden…….

 

GELİN MİNİK TIRTILIMIZ SEVGİ DOLU KOZAMIZDA RENGARENK BİR KELEBEK OLSUN VE KANAT ÇIPSIN AİLENİZİN MUTLU BAHARINDA…

        İletişim : FATMA ÜNVER (çocuk gelişimci, sosyolog, aile danışmanı, pedagojik danışman, oyun terapisti)

        GSM : 05514315860

        TEL:  02667381414

        ADRES: Yeni mah. Oba sok. Dorukoba Villaları no:68   BANDIRMA / BALIKESİR

         www.hayalevianaokulu.com

instagram: hayal_evi_anaokulu

facebook: hayal evi