Uygulanan Hizmetler

Sürece oryantasyon ve okula uyum ile başlanır. Öncelikle veli görüşmesi ile çocuğumuzun okula uyumu için (çocuğa ve gereksinime özgü) bir program oluşturulur. Bu program içerisinde yoğun gözlem, okula uyumu sağlayacak çeşitli oyun ve etkinlikler, ailenin de okulun bir parçası olduğunu hissettirecek özgün çalışmalar yer almaktadır.

Bununla birlikte ilerleyen aşamalarda hem çocuklar hem de ebeveynler için kapsamlı bir hizmet sunulmakta, çocuklarımızın gelişim hedefleri belirlenmekte, velilerimize haftalık bilgilendirmeler sunulmaktadır. Bu yaklaşım ile çocukların gelişimleri ve kendi yetenekleri doğrultusundaki tüm ilerlemeleri ile bir yol haritası oluşmakta ve şeffaf eğitim sistemimiz ortaya konulmaktadır.

UYGULANAN TESTLER

-AGTE (Ankara Gelişim Tarama Envanteri)

– Denver  ll

-Gessel Gelişim Figürleri Testi

-Frostig Gelişimsel Görsel Algı Testi

-Peabody Alıcı Dil Testi

-Bender Gestalt Testi

-Porteus Labirentleri

-Cattell Zeka Testi

-Metropolitan Okul Olgunluğu Testi

-Frankfurter Dikkat Testi

UYGULANAN DİĞER HİZMETLER

-Aile Danışmanlığı

-Çocuk Resimleri Analizleri

-Oyun Terapisi

HİZMET İÇİ EĞİTİMLER

Öğretmenlerimizin ve tüm kadromuzun uzmanlık alanlarında güncel eğitimleri sürdürmeleri, dinamik sürece ayak uydurmaları, kendilerini geliştirmeleri için uzmanlarca sunulan eğitim ve atölye çalışmalarını içermektedir.

AİLE OKULU

Okulumuz bir aile okulu görevi de görmekte, velilerimiz ile uzmanlarımız yıl içerisinde sıklıkla bir araya gelmektedir, seminerler, vaka çözümlemeleri, aile katılımlı etkinlikler yapılmaktadır. Çocuk gelişimi, oyun örnekleri, çocuk sağlığı, beslenme, iletişim ve daha pek çok konu bu çalışmalarla irdelenmektedir.